Ładnie i na bogato

Nierzadko dużą trudność sprawia nam zorganizowanie się, zmobilizowanie, a na koniec wymyślenie, co do takiego zestawu włożyć. Dlatego zawsze, kiedy go komponujemy, musimy poznać dokładnie adresata, do którego jest to kierowane, a jeżeli nie mamy takiej możliwości, przynajmniej grupy, jaką reprezentuje.
Inną zawartość będą miały paczki świąteczne przeznaczone dla własnych dzieci, gdzie zazwyczaj włożymy słodycze i zabawki, a inny, jeżeli są to przesyłki przygotowywane dla poszkodowanych w jakiejś katastrofie albo dla dzieci biednych, czy przebywających w domach dziecka.Tu, oprócz zwyczajowych, sprawdzą się także ubrania i buty, a nawet akcesoria szkolne. Jeszcze inaczej potraktujemy dorosłych, których pragniemy obdarować. Zazwyczaj paczki przygotowujemy dla tych, którzy mają dużo gorzej niż my na świecie, popadli w tarapaty lub złożoność losu zesłał na nich złe dni. Tutaj należy wyłącznie dbać o zestawy, całkowicie tym ludziom niezbędne.
W swym niesieniu pomocy nie możemy jednak zapominać o dwóch rzeczach. Paczka musi być estetycznie zapakowana, aby ludzie, do których ma dotrzeć, nie poczuli się zlekceważeni, a przeciwnie i nie wolno nam wkładać do środka przedmiotów zniszczonych. Lepiej dać mniej, ale rzeczy porządnych.